#

Уряд  УКРАЇНИ ua

Програма діяльності
Кабінету Міністрів УкраЇни

Міністерство інфраструктури України
#
Криклій Владислав
Міністр
Відповідальний
 • Форсюк Наталія Валеріївна
  Заступник міністра

Ціль

Ціль

8.2. Українці витрачають менше часу на дорогу автомобільним транспортом та мають менші ризики потрапити в ДТП

Поганий стан автомобільних доріг став загальнонаціональною проблемою. Не зважаючи на те, що за останні роки витрати на ремонт і будівництво автомобільних доріг суттєво збільшилися, проблеми накопичені у цій сфері і масштаби вимагають величезних коштів протягом значного періоду часу. 

За наступні 5 років ми забезпечимо приведення у прийнятний експлуатаційний стан 24 000 км доріг загального користування державного значення.

На сучасному етапі суспільного розвитку пріоритетною проблемою в автодорожньому господарстві України є забезпечення розбудови мережі якісних автомобільних доріг загального користування державного значення, підвищення безпеки руху під час забезпечення високої швидкості, комфорту та економічності перевезень, а також забезпечення їх якісного експлуатаційного утримання.

Для забезпечення комфортних, безпечних та швидких подорожей автомобільними шляхами України в першу чергу буде впроваджено ефективну систему контролю якості будівництва автомобільних доріг та їх безпеки на основі провідних європейських практик, а також покращено рівень їх експлуатаційного утримання.

З цією метою також будуть запроваджуватися інтелектуальні транспортні системи у сфері дорожнього господарства та дорожньої інфраструктури, для захисту доріг від руйнування буде надійно забезпечено габаритно-ваговий контроль, зокрема за допомогою автоматичних систем WIM (Weigh-in-Motion) “зважування в русі” (щонайменше 150).

З метою підвищення рівня безпеки дорожнього руху буде удосконалено систему управління запобігання дорожньо-транспортним пригодам, підвищено рівень безпеки перевезення пасажирів та вантажів, підвищено рівень безпечності транспортних засобів та впроваджено дієву систему контролю у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (в тому числі через запровадження системи автоматичної фіксації порушень в сфері безпеки дорожнього руху). 

Для забезпечення комфорту та задоволення актуальних потреб економіки мережа автомобільних доріг буде розвиватись, будуть реалізовані перші проекти з будівництва платних, концесійних доріг.

ЗгорнутиПереглянути більше

ПРОЕКТ Концепції державної політики щодо досягнення цілі 8.2. «Українці витрачають менше часу на дорогу автомобільним транспортом та мають менші ризики потрапити в ДТП» Програми діяльності Кабінету Міністрів України

1. Проблема політики

1.1. Через низьку якість, недостатню пропускну спроможність автомобільних доріг загального користування та недостатній рівень організації безпеки дорожнього руху учасники дорожнього руху витрачають багато часу на дорогу та мають ризики потрапити в ДТП
1.2. Носії проблеми (клієнт; суспільна група, яка страждає від проблеми)
Користувачі автомобільних доріг загального користування; Пасажири; Учасники дорожнього руху; Суб’єкти господарювання, що здійснюють перевезення пасажирів, вантажів, та використовують послуги перевезень
1.3. Масштаб проблеми
Загальнонаціональна

Для здійснення діяльності з перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у своїй діяльності ліцензіати використовують 140,5 тис. ліцензованих транспортних засобів, з яких 50,2 тис. автобуси. Слід також враховувати кількість автотранспорту нерезидентів України, які щодня курсують автошляхами держави.

Загальна протяжність автомобільних доріг загального користування державного значення становить 46,64 тис. км, з них більше половини уражено ямковістю. Біля 90 % автомобільних доріг України потребують ремонтів.

За даними Системи управління станом покриттів основна мережа автомобільних доріг (більше 95%) була побудована до 2000 року за нормами розрахункового навантаження  для доріг IV – V категорії 6 тон на вісь, для доріг I–III категорії – 7 тон на вісь. Сучасні нормативні розрахункові навантаження для автомобільних доріг становлять 11,5 т на вісь, але це не стосується розрахункових навантажень для штучних споруд А 15, що відповідають навантаженню від колон автомобілів вагою 40 т.

Загалом, мережа автомобільних доріг державного значення України за оцінкою 2017 року на 60% має коефіцієнт запасу міцності дорожнього одягу менше 0,80 та значно руйнується від дії транспортних засобів з загальною масою понад нормативних 40 т.

1.4. Гострота проблеми
Гостра

Незадовільний стан автомобільних доріг є загальнонаціональною проблемою. Зазначена проблема не лише негативно позначається на швидкості пересування автомобільними дорогами, ефективності роботи екстрених служб та якості послуг з автомобільних перевезень, а також несе пряму загрозу життю та безпечному існуванню користувачів автомобільних доріг.

Незважаючи на те, що за останні роки витрати на ремонт і будівництво автомобільних доріг суттєво збільшилися, проблеми, накопичені у цій сфері, і масштаби вимагають величезних коштів протягом значного періоду часу.

Вартісна оцінка соціально-економічних втрат України (без врахування матеріальних витрат, пов’язаних з пошкодженням майна та зниженням продуктивності праці) від ДТП, що сталися протягом 2013 – 2018 років та їх наслідків становить близько 14 млрд доларів США, що в середньому складає 2 % валового внутрішнього продукту України на рік.

Президент України Указом від 19 липня 2019 року № 529/2019 з метою створення безпечних умов дорожнього руху, розвитку мережі якісних автомобільних доріг, створення належної інфраструктури для розвитку бізнесу постановив забезпечувати прозорість та обґрунтованість прийняття рішень у сфері державного планування будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг шляхом визначення чітких, зрозумілих для населення і бізнесу пріоритетів з урахуванням національних інтересів та належного ресурсного забезпечення.

Сьогодні в Україні немає єдиного, незалежного, повноважного органу влади, відповідального за проведення технічних розслідувань транспортних подій, що ставить під загрозу ефективну та прозору діяльність у сфері проведення технічних розслідувань, виявлення причин виникнення таких подій з метою їх профілактики.

Це безпосередньо впливає на показники аварійності на транспорті.

Вплив вищезазначеної проблеми відчувають на собі як громадяни України, іноземці та особи без громадянства, так і власники та керівники підприємств транспорту, призначеного для перевезення пасажирів та вантажів, власники та керівники страхових компаній, власники та балансоутримувачі інфраструктури об’єктів транспорту. Проблема набула катастрофічної гостроти.

1.5. Динаміка проблеми
Негативна

У період з 2013 по 2018 роки на автомобільному, міському електричному (трамвай, тролейбус) транспорті зареєстровано 949 830 дорожньо-транспортних пригод, що підлягають обліку, в яких загинуло 23 459 та травмовано 200 514 осіб.

За даними Національної поліції за 9 місяців поточного року сталося 114,7 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких майже 2,4 тис. осіб загинуло та 23,5 тис. отримали травми.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість ДТП, кількість загиблих та травмованих у них  збільшились на 6,2%, 4,5% та 4,8 % відповідно.

За даними Укртрансбезпеки за 9 місяців 2019 року сталося 1658 ДТП за участю саме ліцензованого автотранспорту, внаслідок яких 139 осіб загинуло та 1010 отримали травми різного ступеню тяжкості.

Кількість загиблих у ДТП за участю ліцензованого транспорту у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла майже на 20 %.

За 2018 рік збудовано 6,4 км автомобільних доріг державного значення з нежорстким покриттям, план на 2019 будівництва та реконструкції– 33,2 км. Також, за 2018 рік відремонтовано 1421,4 км автомобільних доріг державного значення, план на 2019 рік – 857 км.

За результатами комісійних сезонних обстежень автомобільних доріг встановлено, що у 2016 році обсяг виявленої ямковості на автомобільних дорогах загального користування державного значення складав – 6228 тис. м2, у 2017 – 6552,1 тис. м2, у 2018 – 6843,1 тис. м2, станом на кінець листопада 2019 – 6843тис. м2. Обсяг виконання робіт з її усунення: 2016 – 4585,4 тис. м2, 2017 – 5608,4 тис. м2, у 2018 – 4690,8 тис.  м2, станом на листопад 2019 – 6477,3 тис. м2.

1.6. Причини проблеми
Причина 1 – Недосконалість системи державного нагляду за транспортними засобами та їх відповідністю технічним вимогам
Причина 2 – Недосконалість системи збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу
Причина 3 – Недостатність поінформованості населення з питань безпечної поведінки учасників дорожнього руху
Причина 4 – Відсутність незалежного органу з технічного розслідування транспортних подій
Причина 5 – Низький рівень підготовки водіїв та відсутність механізму здійснення ефективного контролю за діяльністю навчальних центрів
Причина 6 – Недієва система контролю за рухом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування України
Причина 7 – Неефективна система планування дорожніх робіт
Причина 8 – Відсутність дієвої системи забезпечення якості дорожніх робіт та недосконалість системи перевірки проектів будівництва доріг та їх експлуатаційного утримання на безпеку користувачів
Причина 9 – Застаріла система ціноутворення
Причина 10 – Зарегульована система дозвільних процедур при початку будівельних робіт на дорогах
1.7. Показники ефективності політики
 • Зменшення середніх витрат часу у дорозі для пасажирських і вантажних перевезень на 10%
 • Зниження рівня аварійності на 30%

2. Пропонований курс політики

Підцілі
1. Удосконалення системи ліцензування провадження господарської діяльності з перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом
Показники результативності:
 • Зменшення кількості суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику від провадження господарської діяльності
 • 100% ліцензійних автоперевізників відповідають європейським принципам ліцензування: добропорядність, фінансова спроможність та компетентність
Завдання до підцілі:
 • Розробка законопроекту щодо імплементації імплементації Регламенту (ЄС) № 1071/2009 Європейського Парламенту та Ради від 21 жовтня 2009 р. про встановлення спільних правил стосовно умов, яких потрібно дотримуватись для провадження діяльності оператора авт
 • Запровадження системи перевірок та виведення з ринку послуг з перевезення пасажирів і вантажів, перевізників, які не відповідають європейським вимогам
2. Удосконалення системи державного нагляду (контролю) за придатністю до експлуатації комерційних транспортних засобів
Показники результативності:
 • 100 % інспекторів, які здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки на наземному транспорті, пройшли професійне навчання
 • Запровадження початкових технічних придорожніх перевірок транспортних засобів в обсязі не менше 5% від загального числа транспортних засобів, зареєстрованих на території України, щорічно
 • Запровадження пристроїв обмеження швидкості руху комерційного транспорту
Завдання до підцілі:
 • Запровадження придорожніх перевірок під час руху транспортних засобів
 • Розроблення законопроекту щодо запровадження пристроїв обмеження швидкості для певних категорій механічних засобів
 • Запровадження системи придорожніх перевірок
3. Удосконалення системи збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу
Показники результативності:
 • Забезпечено автоматизацію процесу збору і обробки даних про дорожньо-транспортні пригоди та забезпечення наявності достовірних даних про кількість травмованих, загиблих і постраждалих осіб, внаслідок дорожньо-транспортних пригод, в режимі реального часу
 • Проведено 10 тренінгів (семінарів) для посадових осіб центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів (служб, підрозділів) з питань збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу
Завдання до підцілі:
 • Розроблення та затвердження інструкції збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу
 • Запровадження системи збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу відповідно до вимог Правил ведення обліку дорожньо-транспортних пригод, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 р. №
 • Організація та проведення навчання з питань збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу
 • Проведення загальнонаціональних просвітницьких кампаній з метою інформування населення про ризики на дорогах та необхідність дотримання правил дорожнього руху
4. Створення незалежного органу з технічного розслідування транспортних подій
Показники результативності:
 • Забезпечено ефективну та прозору діяльність незалежного, повноважного органу влади, відповідального за проведення технічних розслідувань транспортних подій на автомобільному транспорті, надання висновків щодо причин та обставин, які сприяли вчиненню транс
 • Ефективне розслідування транспортних подій забезпечить зменшення на 30% смертності внаслідок їх настання
Завдання до підцілі:
 • Прийняття нормативно-правових актів щодо створення незалежної установи з проведення розслідувань транспортних подій на залізничному, авіаційному, морському, річковому, міському електричному та автомобільному транспорті
 • Запровадження системи оприлюднення інформації про проведені технічні розслідування
 • Запровадження системи обов’язкових та добровільних повідомлень та звітів про транспортні події, створити електронну базу даних щодо транспортних подій
 • Створення єдиної бази даних щодо проведених технічних розслідувань транспортних подій, які сталися на території України або на території інших держав з транспортними засобами, зареєстрованими або виробленими в Україні, або за участю громадян України
5. Удосконалення системи підготовки (перепідготовки) водіїв комерційного транспорту
Показники результативності:
 • Підвищення професійної компетенції не менше 50 000 водіїв, які здійснюють міжнародне перевезення пасажирів та вантажів
 • Покращення стану безпеки та якості послуг з перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, відповідно до європейських вимог
Завдання до підцілі:
 • Розробка проекту закону щодо імплементації Директиви 2003/59/ЄC Європейського Парламенту та Ради про початкову кваліфікацію і періодичну підготовку водіїв деяких видів автомобільного транспорту для перевезення товарів або пасажирів, що вносить зміни до Ре
 • Запровадження системи навчання та перевірки знань водіїв комерційного транспорту
6. Запровадження та введення в дію інтелектуальних транспортних систем у сфері дорожнього господарства та дорожньої інфраструктури, для захисту доріг від руйнування та ефективного здійснення габаритно-вагового контролю, зокрема за допомогою автоматичних систем WIM (Weigh-in-Motion) «зважування в русі»
Показники результативності:
 • Забезпечення ефективного габаритно-вагового контролю транспортних засобів
 • Наповнення державного дорожнього фонду за рахунок надходжень від штрафів за порушення вимог щодо вагових та/або габаритних параметрів транспортних засобів
Завдання до підцілі:
 • Забезпечення сталого фінансування для запровадження автоматичних систем WIM (Weigh-in-Motion) «зважування в русі» за рахунок коштів міжнародних фінансових установ та державного бюджету
 • Встановлення щонайменш 150 одиниць автоматичних систем WIM (Weigh-in-Motion) «зважування в русі»
 • Збільшення штатної чисельності Укртрансбезпеки з метою належного виконання габаритно-вагового контролю транспортних засобів
 • Делегування функцій габаритно-вагового контролю транспортних засобів на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів органам місцевого самоврядування
7. Забезпечення обґрунтованості прийняття рішень при плануванні будівельних та ремонтних робіт
Показники результативності:
 • Кількість реалізованих проєктів за кошти МФО (не менше 5)
 • Введено в експлуатацію новозбудованих, реконструйованих та відремонтованих автомобільних доріг загального користування за рахунок коштів МФО (не менше 450 км)
 • Вибірка коштів за проєктами МФО (не менше 75 %)
 • Збудовано щонайменше 1 платну автомобільну дорогу загального користування
 • Збільшення частки капітальних вкладень у дорожнє будівництво порівняно з поточними видатками (не менше 60%)
 • Кількість середньострокових інфраструктурних проєктів, що реалізується в загальній кількості (не менше 10%)
Завдання до підцілі:
 • Виконання ремонтних робіт на ділянках автомобільних доріг загального користування державного значення відповідно до Державної цільової програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення
 • Забезпечення періодичного збору даних про транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг загального користування і штучних споруд на них та планування ремонтних заходів виключно на підставі об’єктивних критеріїв
 • Відновлення роботи існуючих та встановлення нових лічильників інтенсивності руху та складу транспортного потоку на автомобільних дорогах загального користування
 • Продовження співпраці з МФО, підготовка нових проектів, проведення процедур закупівель та забезпечення реалізації проектів відповідно до укладених договорів
 • Підвищення якості послуг і робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування шляхом застосування довгострокових договорів
 • Реалізація концесійних проектів та будівництво платних автомобільних доріг на умовах державно-приватного партнерства
8. Підвищення ефективності системи забезпечення якості дорожніх робіт, а також забезпечення проведення аудитів і перевірок безпеки автомобільних доріг
Показники результативності:
 • Кількість проєктів із залученням незалежного інженера-консультанта (не менше 15 %)
 • Виведення із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України державних підприємств, які виконують функції контролю якості (100 %)
 • Запровадження здійснення аудиту безпеки автомобільних доріг та періодичних перевірок безпеки автомобільних доріг
Завдання до підцілі:
 • Комплексне врегулювання питань щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проєктів, визначення його ролі і місця в системі договірних відносин у будівництві автомобільних доріг, що сприятиме підвищенню рівня професійного управління та запр
 • Виведення із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України державних підприємств, які виконують функції контролю якості
 • Забезпечення належного контролю за дотриманням гарантійних зобов’язань по відремонтованих об’єктах
 • Впровадження стандартів та процедур проектування безпечних доріг та попередження (виключення або зменшення) місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, покращенні організації та безпеки руху, зменшення економічних втрат в зв’язку із загибеллю або пор
9. Удосконалення системи ціноутворення для дорожніх робіт
Показники результативності:
 • Запроваджено модель управління циклом інфраструктурних проєктів та впровадження системи ціноутворення у галузі дорожнього будівництва
Завдання до підцілі:
 • Запровадження моделі управління циклом інфраструктурних проєктів та впровадження системи ціноутворення у галузі дорожнього будівництва
10. Спрощення процедур при початку дорожньо-будівельних робіт
Показники результативності:
 • Скорочення часу реалізації проектів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування (10%)
Завдання до підцілі:
 • Оптимізація процедури набуття права на виконання капітального ремонту автомобільних доріг загального користування шляхом передбачення, що воно набувається незалежно від класу наслідків об’єкта будівництва на підставі повідомлення про початок виконання буд

Проект плану реалізації концепції політики

Заходи
Завдання: Розробка законопроекту щодо імплементації імплементації Регламенту (ЄС) № 1071/2009 Європейського Парламенту та Ради від 21 жовтня 2009 р. про встановлення спільних правил стосовно умов, яких потрібно дотримуватись для провадження діяльності оператора авт
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розробка законопроєкту щодо запровадження європейських принципів ліцензування (підтвердження фінансової спроможності, компетентності та добропорядності) 01.12.2019 31.12.2020 Мінінфраструктури; Укртрансбезпека
Завдання: Запровадження системи перевірок та виведення з ринку послуг з перевезення пасажирів і вантажів, перевізників, які не відповідають європейським вимогам
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
здійснення заходів контролю за дотриманням ліцензіатами Ліцензійних умов 01.03.2021 31.12.2025 Укртрансбезпека
Завдання: Запровадження придорожніх перевірок під час руху транспортних засобів
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розроблення та оприлюднення законопроєкту щодо впровадження перевірок технічного стану транспортних засобів під час їх експлуатації на дорозі (придорожній контроль) 01.01.2020 30.06.2020 Мінінфраструктури
внесення законопроєкту на розгляд Кабінету Міністрів України в установленому порядку 01.06.2020 31.12.2020 Мінінфраструктури
проведення навчання інспекторів Укртрансбезпеки щодо проведення придорожніх перевірок 01.01.2021 31.12.2021 Укртрансбезпека
забезпечення необхідної штатної чисельності інспекторів та їх оснащення для здійснення придорожніх перевірок 01.01.2021 31.12.2025 Укртрансбезпека; Мінінфраструктури
Завдання: Розроблення законопроекту щодо запровадження пристроїв обмеження швидкості для певних категорій механічних засобів
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розроблення та оприлюднення законопроєкту щодо впровадження пристроїв обмеження швидкості для певних категорій механічних засобів 01.01.2020 30.06.2020 Мінінфраструктури
внесення законопроєкту на розгляд Кабінету Міністрів України в установленому порядку 01.06.2020 31.12.2020 Мінінфраструктури
Завдання: Запровадження системи придорожніх перевірок
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
здійснення перевірок технічного стану транспортних засобів 01.01.2022 31.12.2025 Мінінфраструктури
Завдання: Розроблення та затвердження інструкції збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розроблення проєкту акта щодо впровадження відповідно до вимог Правил ведення обліку дорожньо-транспортних пригод, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 р. № 424 01.01.2020 31.12.2020 МВС; Мінінфраструктури; МОЗ; Укртрансбезпека; Укравтодор
Завдання: Запровадження системи збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу відповідно до вимог Правил ведення обліку дорожньо-транспортних пригод, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 р. №
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
здійснення обліку, аналізу, дослідження причин і обставин виникнення дорожньо-транспортних пригод 01.12.2020 31.12.2025 МВС; Мінінфраструктури; МОЗ; Укртрансбезпека; Укравтодор
Завдання: Організація та проведення навчання з питань збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
проведення тренінгів (семінарів) для посадових осіб центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів (служб, підрозділів) з питань збору інформації про дорожньо-транспортні пригоди, її обробки, дослідження та аналізу 01.12.2020 31.12.2025 МВС; Мінінфраструктури; МОЗ; Укртрансбезпека; Укравтодор
Завдання: Проведення загальнонаціональних просвітницьких кампаній з метою інформування населення про ризики на дорогах та необхідність дотримання правил дорожнього руху
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
здійснення заходів інформування населення 01.01.2020 31.12.2021 Мінінфраструктури; МВС; МОЗ
Завдання: Прийняття нормативно-правових актів щодо створення незалежної установи з проведення розслідувань транспортних подій на залізничному, авіаційному, морському, річковому, міському електричному та автомобільному транспорті
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розроблення та оприлюднення нормативно-правового акту щодо Положення про органу з технічного розслідування транспортних подій 01.12.2021 30.06.2022 Мінінфраструктури
Завдання: Запровадження системи оприлюднення інформації про проведені технічні розслідування
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
здійснення заходів щодо інформування населення про проведені технічні розслідування 01.12.2022 31.12.2025 Орган з технічного розслідування транспортних подій
Завдання: Запровадження системи обов’язкових та добровільних повідомлень та звітів про транспортні події, створити електронну базу даних щодо транспортних подій
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розробка та затвердження положення про систему обов’язкових та добровільних повідомлень та звітів про транспортні події 01.12.2022 30.06.2023 Мінінфраструктури; Укртрансбезпека
Завдання: Створення єдиної бази даних щодо проведених технічних розслідувань транспортних подій, які сталися на території України або на території інших держав з транспортними засобами, зареєстрованими або виробленими в Україні, або за участю громадян України
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
здійснення обліку, аналізу, дослідження причин і обставин виникнення дорожньо-транспортних пригод 01.12.2022 30.06.2023 Мінінфраструктури; Укртрансбезпека
Завдання: Розробка проекту закону щодо імплементації Директиви 2003/59/ЄC Європейського Парламенту та Ради про початкову кваліфікацію і періодичну підготовку водіїв деяких видів автомобільного транспорту для перевезення товарів або пасажирів, що вносить зміни до Ре
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розробка та оприлюднення проєкту закону щодо впровадження системи підготовки (перепідготовки) водіїв комерційного транспорту 01.01.2020 30.06.2020 Мінінфраструктури
внесення законопроєкту на розгляд Кабінету Міністрів України в установленому порядку 01.06.2020 31.12.2020 Мінінфраструктури
Завдання: Запровадження системи навчання та перевірки знань водіїв комерційного транспорту
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розробка та прийняття підзаконних актів щодо правил системи навчання та перевірки знань водіїв комерційного транспорту. 01.12.2020 30.06.2021 Мінінфраструктури
впровадження системи підвищення професійної компетенції водіїв. 01.06.2021 31.12.2021 Укртрансбезпека
Завдання: Забезпечення сталого фінансування для запровадження автоматичних систем WIM (Weigh-in-Motion) «зважування в русі» за рахунок коштів міжнародних фінансових установ та державного бюджету
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розробка та подання в установленому порядку законопроєкту щодо спрямування коштів державного дорожнього фонду на будівництво та утримання габаритно-вагових комплексів призначених для автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів транспортних засобів 01.01.2020 31.12.2021 Мінінфраструктури; Укртрансбезпека; Укравтодор
Завдання: Встановлення щонайменш 150 одиниць автоматичних систем WIM (Weigh-in-Motion) «зважування в русі»
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
забезпечення виконання робіт щодо встановлення автоматичних систем WIM (Weigh-in-Motion) «зважування в русі» 01.01.2020 31.01.2025 Укравтодор; Укртрансбезпека
проведення навчань фахівцям, які будуть задіяні у здійсненні габаритно-вагового контролю з питань роботи систем автоматичної фіксації порушень у сфері безпеки руху (системою WIM) 01.01.2020 31.12.2020 Укртрансбезпека; Укравтодор
забезпечення розроблення проєкту акта Кабінету Міністрів України про затвердження Порядку фіксації порушень законодавства у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі 01.11.2019 31.12.2020 Мінінфраструктури; Укртрансбезпека; Укравтодор
збільшення надходження до державного дорожнього фонду за рахунок сплати штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі 01.01.2019 31.01.2025 Укртрансбезпека
Завдання: Збільшення штатної чисельності Укртрансбезпеки з метою належного виконання габаритно-вагового контролю транспортних засобів
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розроблення та подання в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проєкту постанови Кабінету Міністрів України щодо збільшення граничної чисельності Укртрансбезпеки 01.01.2020 31.12.2020 Мінінфраструктури; Укртрансбезпека
Завдання: Делегування функцій габаритно-вагового контролю транспортних засобів на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів органам місцевого самоврядування
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розроблення та подання в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проєкту закону щодо наділення органів місцевого самоврядування повноваженнями на здійснення габаритно-вагового контролю на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів 01.12.2019 31.12.2020 Мінінфраструктури
Завдання: Виконання ремонтних робіт на ділянках автомобільних доріг загального користування державного значення відповідно до Державної цільової програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
забезпечення складення відповідно до Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, із зазначенням обсягів бюджетних коштів для фінансового забезпечення таких об’єктів на відповідний рік 01.01.2020 31.12.2025 Укравтодор
забезпечення внесення на розгляд Кабінету Міністрів України в установленому порядку проекту акта щодо затвердження переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, із зазначенням обсягів бюджетних коштів для фінансового забезпечення таких об’єктів на відповідний рік 01.04.2020 31.12.2025 Мінінфраструктури
забезпечення виконання завдань і заходів Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення 01.12.2019 01.03.2023 Мінінфраструктури; Укравтодор
забезпечення формування завдань і заходів Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2022-2025 роки 01.01.2022 31.08.2022 Укравтодор
розробка та подання в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проєкту постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2022-2025 роки 01.08.2022 31.12.2022 Мінінфраструктури; Укравтодор
забезпечення збільшення частки капітальних вкладень у дорожнє будівництво порівняно з поточними видатками (не менше 60%) 01.01.2020 31.01.2025 Укравтодор
Завдання: Забезпечення періодичного збору даних про транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг загального користування і штучних споруд на них та планування ремонтних заходів виключно на підставі об’єктивних критеріїв
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
забезпечення планування ремонтних заходів виключно на підставі об’єктивних критеріїв 01.01.2020 31.12.2025 Укравтодор
Завдання: Відновлення роботи існуючих та встановлення нових лічильників інтенсивності руху та складу транспортного потоку на автомобільних дорогах загального користування
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
забезпечення збору даних про інтенсивність руху транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування 01.01.2020 31.12.2025 Укравтодор
Завдання: Продовження співпраці з МФО, підготовка нових проектів, проведення процедур закупівель та забезпечення реалізації проектів відповідно до укладених договорів
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
забезпечення належної реалізації проєктів, що фінансуються за кошти МФО (не менше 5) 01.01.2020 31.01.2025 Укравтодор
забезпечення вибірки коштів за проєктами МФО (не менше 75 %); 01.01.2020 31.01.2025 Укравтодор
введення в експлуатацію новозбудованих, реконструйованих та відремонтованих автомобільних доріг загального користування за рахунок коштів МФО (не менше 450 км) 01.01.2020 31.01.2025 Укравтодор
Завдання: Підвищення якості послуг і робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування шляхом застосування довгострокових договорів
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розробка та подання в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проєкту закону щодо затвердження типових форм договорів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування за середньостроковими бюджетними зобов’язаннями 01.01.2020 31.12.2020 Мінінфраструктури; Укравтодор
розробка та затвердження типових форм договорів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування за середньостроковими бюджетними зобов’язаннями 01.06.2020 31.12.2020 Мінінфраструктури
забезпечення реалізації середньострокових інфраструктурних проєктів (не менше 10% від загальної кількості). 01.01.2020 31.01.2025 Укравтодор
Завдання: Реалізація концесійних проектів та будівництво платних автомобільних доріг на умовах державно-приватного партнерства
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
забезпечення будівництва щонайменше 1 платну автомобільну дорогу загального користування 01.01.2020 31.01.2025 Мінінфраструктури; Укравтодор
Завдання: Комплексне врегулювання питань щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проєктів, визначення його ролі і місця в системі договірних відносин у будівництві автомобільних доріг, що сприятиме підвищенню рівня професійного управління та запр
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
підготовка та внесення в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проєкту нормативно-правового акта щодо врегулювання питань щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проєктів 01.01.2020 31.12.2020 Мінінфраструктури; Укравтодор
забезпечення залученням незалежного інженера-консультанта у ході реалізації інфраструктурних проєктів (15 % проєктів) 01.01.2020 31.01.2025 Укравтодор
Завдання: Виведення із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України державних підприємств, які виконують функції контролю якості
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
виведення із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України державних підприємств, які виконують функції контролю якості дорожнього будівництва 01.01.2020 31.12.2022 Укравтодор
Завдання: Забезпечення належного контролю за дотриманням гарантійних зобов’язань по відремонтованих об’єктах
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
забезпечення своєчасного виявлення дефектів у ході виконання ремонтно-будівельних робіт та у межах строку їх гарантійного обслуговування, а також усунення таких дефектів відповідальними підрядними організаціями 01.01.2020 31.12.2025 Укравтодор
Завдання: Впровадження стандартів та процедур проектування безпечних доріг та попередження (виключення або зменшення) місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, покращенні організації та безпеки руху, зменшення економічних втрат в зв’язку із загибеллю або пор
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
розроблення та забезпечення прийняття підзаконних актів щодо запровадження аудиту безпеки та перевірки безпеки автомобільних доріг 01.01.2020 31.12.2020 Мінінфраструктури; Укравтодор
розроблення проекту акта щодо впровадження обов’язкої системи управління безпекою дорожнього рух 01.12.2019 31.12.2020 Мінінфраструктури
розробка та прийняття акту щодо впровадження обов’язкої системи управління безпекою дорожнього руху 01.01.2020 31.12.2021 Мінінфраструктури
Завдання: Запровадження моделі управління циклом інфраструктурних проєктів та впровадження системи ціноутворення у галузі дорожнього будівництва
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
затвердження методик та нормативів визначення вартості будівництва автомобільних доріг загального користування з урахуванням галузевої специфіки, в яких буде передбачено: скасування нормативного регулювання окремих складових вартості дорожніх робіт (заробітної плати, загальновиробничих, адміністративних витрат, кошторисного прибутку, коштів на покриття ризику) на стадії складання договірної ціни та проведення взаєморозрахунків 01.01.2020 31.12.2023 Мінрегіон; Мінінфраструктури; Укравтодор
перехід при бюджетному фінансуванні до твердої договірної ціни з можливістю відшкодування ризиків 01.01.2020 31.12.2023 Мінрегіон; Мінінфраструктури; Укравтодор
застосування ресурсного методу лише на етапі складання інвесторської кошторисної документації 01.01.2020 31.12.2023 Мінрегіон; Мінінфраструктури; Укравтодор
спрощення складу та змісту проектної документації на будівництво доріг та об’єктів дорожнього господарства 01.01.2020 31.12.2023 Мінрегіон; Мінінфраструктури; Укравтодор
Завдання: Оптимізація процедури набуття права на виконання капітального ремонту автомобільних доріг загального користування шляхом передбачення, що воно набувається незалежно від класу наслідків об’єкта будівництва на підставі повідомлення про початок виконання буд
Захід Дата початку Дата завершення Відповідальні
підготовка та внесення в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проєкту нормативно-правового акта щодо оптимізації процедури набуття права на виконання капітального ремонту автомобільних доріг загального користування 01.12.2019 31.12.2020 Мінінфраструктури; Укравтодор
запровадження договорів страхування будівельних робіт на період будівництва, гарантійного строку якості робіт 01.12.2020 31.12.2022 Мінінфраструктури; Укравтодор

Звіт з виконання цілі

Звіт 2019

Забезпечено виконання на автомобільних дорогах загального користування державного значення комплексу ремонтно-будівельних робіт.

Так, за оперативною інформацією Укравтодору у 2019 році на автомобільних дорогах загального користування державного значення:

    –    виконано ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 21 721 млн. грн. (усі джерела) або 96,5 % від плану;

    –    за рахунок коштів державного бюджету виконано ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 20 966 млн. грн. або 96,7 % від плану;

    –    влаштовано 944,2 км верхніх шарів покриття автомобільних доріг загального користування державного значення;

    –    введено в експлуатацію 647,8 км автомобільних доріг загального користування державного значення.

Затверджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році та обсягів бюджетних коштів для їх фінансування за рахунок спеціального фонду державного бюджету за бюджетною програмою 3111020 “Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення” (постанова Кабінету Міністрів України від 29  січня 2020 р. № 36).

Довідково: відповідно до рішення Уряду у 2020 році планується:

-    спрямувати 31,52 млрд. грн. на фінансування робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення;

-    виконання ремонтно-будівельних робіт на найбільш зруйнованих ділянках автомобільних доріг за основними маршрутами та продовження будівництва і ремонту об’єктів, роботи на яких розпочато у минулі роки, зокрема: М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (через м. Вінницю), Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка, Будівництво південного обходу м. Дніпра, Н-26 Чугуїв – Мілове (через м. Старобільськ), Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя, Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв, Н- 11 Дніпро – Миколаїв (через м. Кривий Ріг), Н-03 Житомир – Чернівці та інші;

-    виконання робіт з нового будівництва та реконструкції автомобільних доріг на загальну суму 6,42 млрд. грн. та введення в експлуатацію 60 км автомобільних доріг і 1705,3 пог. метрів мостів;

-    виконання робіт з капітального ремонту автомобільних доріг на загальну суму 6,5 млрд. грн. та введення в експлуатацію 198,8 км автомобільних доріг і 1415,4 пог. метрів мостів;

-    виконання робіт з поточного середнього ремонту автомобільних доріг на загальну суму 18,6 млрд. грн. та введення в експлуатацію 1086,1 км автомобільних доріг і 590,9 пог. метрів мостів.

22 листопада 2019 р. у м. Лондон Прем’єр-міністром України Гончаруком О. В. підписано Фінансову угоду “Європейські дороги України III” між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) на 450 млн. євро та Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) про спільну реалізацію проекту “Розвиток транс’європейської транспортної мережі” ще на 450 млн. євро.

Довідково: перелік компонентів реалізації проекту на загальну суму 900 млн. євро включає:

-    капітальний ремонт автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса на ділянці км  152+918 – км 237+108, Черкаська область;

-    капітальний ремонт автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса на ділянці км  237+108 – км 274+435, Кіровоградська область;

-    капітальний ремонт автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса на ділянці км  274+435 – км 280+445, Одеська область, км 280+445 – км 304+095, Миколаївська область, км 304+435 – км 466+700, Одеська область;

-    будівництво Північного обходу м. Львова;

-    розроблення проектної та тендерної документації.

  

Крім того, Верховною Радою України прийнято:

    –    Закон України від 2 жовтня 2019 р. № 149-IX “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”, яким здійснено перерозподіл видатків з метою їх ефективного використання;

    –    Закон України від 17 жовтня 2019 р. № 200-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо управління безпекою автомобільних доріг”, яким забезпечено створення правового підґрунтя щодо проведення аудиту безпеки автомобільних доріг (міжнародних та національних) на всіх етапах від планування до введення в експлуатацію та під час експлуатації;

    –    Закон України від 12 листопада 2019 р. № 282-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про джерела фінансування дорожнього господарства України” щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування”, що дозволить підвищити ефективність використання бюджетних коштів.

Підвищення рівня безпеки руху на автомобільних дорогах загального користування державного значення.

Запроваджено та введено в дію інтелектуальні транспортні системи у сфері дорожнього господарства та дорожньої інфраструктури для захисту доріг від руйнування та ефективного здійснення габаритно-вагового контролю.

На виконання Закону України від 11 вересня 2019 р. № 54-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю” затверджено Порядок фіксації порушень законодавства у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі (постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 р. № 1174). Відповідно до прийнятої постанови Мінінфраструктури будуть затверджені порядки обміну інформації між Укртрансбезпекою та МВС про належних користувачів транспортних засобів, наявності дозволів на рух великогабаритних та великовагових транспортних засобів. Укртрансбезпека отримала доступ до вищевказаних баз даних МВС.

В рамках реалізації Пілотного проекту з впровадження системи зважування в русі (WIM) споруджено 4 майданчики: WIM 1 (М-06), WIM 2 (М-06), WIM 3 (М-03), WIM 6 (М-07), що запущені в режимі конфігурування та первинного збирання даних.

Всі системи WIM проходять відповідну сертифікацію.

З 22 листопада 2019 р. працює в тестовому режимі сервер Центру обробки даних, який обробляє дані, що надходять з майданчиків WIM 1 (М-06), WIM 2 (М-06), WIM 3 (М-03), WIM 6 (М-07).

Забезпечено виконання заходів Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року в рамках якої:

    –    реалізовано 111 об’єктів облаштування пішохідних переходів з найбільшою концентрацією дорожньо-транспортних пригод дорожніми знаками з підсвіткою або сигнальними лампами, світлофорами на вимогу, позначення пішохідних переходів розміткою червоно-білого кольору з використанням стійких маркувальних матеріалів;

    –    реалізовано 400 об’єктів облаштування освітленням пішохідних переходів з використанням автономного електрозабезпечення або інших видів електроживлення;

    –    розроблено 134 проекти влаштування розв`язок кільцевого типу з малим або середнім розміром центрального острівця;

    –    реалізовано об’єкт з ліквідації місць концентрації дорожньо-транспортних пригод та ділянок з підвищеною аварійністю шляхом впровадження інженерних рішень для зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод, зокрема влаштування додаткової смуги на підйом; зміни геометричних параметрів дороги, зокрема радіусів кривих у плані, покращення схеми організації дорожнього руху, влаштування додаткового освітлення; облаштування зон пішохідних переходів або їх заміна; ліквідація лівих віднесених поворотів; здійснення інших заходів за результатами аналізу конкретного місця концентрації дорожньо-транспортних пригод;

    –    реалізовано 23 об’єкти з влаштування амортизаційних пристроїв (демпферних систем) на автомобільних дорогах державного значення поза межами населених пунктів;

    –    зміцнено технічну базу підрозділів ДСНС шляхом придбання та передачі спеціальних автомобілів (для забезпечення виконання аварійно-рятувальних робіт на автомобільних дорогах на місці скоєння дорожньо-транспортних пригод):

-  20 автомобілів спеціалізованого призначення служби безпеки дорожнього руху (СБДР) на суму 10,39 млн. грн;

-  51 спеціальної аварійно-рятувальної машини легкого типу (САРМ-Л) на суму 176,83 млн. грн;

    –    придбано та передано 29 манекенів навчальних для відпрацювання навичок проведення реанімації (торс для серцево-легеневої реанімації з контрольно-вимірювальною панеллю та бездротовим пристроєм оцінки якості СЛР) та 19  дефібриляторів автоматичних навчальних зовнішніх (автоматичний зовнішній дефібрилятор з тренувальними електродами з функцією контролю СPR) для підготовки особового складу підрозділів, які здійснюють оперативне реагування та ліквідацію наслідків дорожньо-транспортних пригод (зокрема, Національної поліції, ДСНС), з метою набуття навичок надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод (відповідно до затверджених МОЗ практичних курсів надання домедичної допомоги “Перший на місці події” та “Підтримка життя під час травми”);

    –    придбано 1004 комплекта апаратно-програмних комплексів з функціями криптографічного захисту службової інформації та 386 комплектів спеціалізованого автоматизованого робочого місця для забезпечення функціонування системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху (Центру автоматизованої обробки інформації);

    –    придбано та передано 300 приладів для встановлення стану алкогольного та наркотичного сп’яніння (Dräger Alcotest 7510 OIML з мобільним принтером Dräger Mobile Printer та кейсом Dräger Alcotest 7510 System Case) для забезпечення контролю водіїв на національному та регіональному рівні.

Також закуплено 67 одиниць техніки на суму 309 960 тис. грн. (високоефективні автомобілі вітчизняного виробництва для комплексної боротьби зі снігом та ожеледицею у зимовий період виробництва ТОВ “ТД “АвтоКрАЗ”). Передано 61 одиницю до Київського, Рівненського, Харківського та Херсонського облавтодорів для формування складової “мобільних загонів” оперативного реагування на складні погодні умови зимового сезону. Решту техніки розподілено по інших областях та закріплено за потенційно небезпечними ділянками.

Забезпечено виконання Плану заходів з організації безпеки дорожнього руху, згідно з яким у 2019 році:

    –    встановлено та замінено 43,5 тис. дорожніх знаків, з них 1,1 тис. – маршрутного орієнтування, та 12,7 тис. напрямних стовпчиків;

    –    встановлено 28,3 км нової та відновлено 157,7 км металевої бар’єрної огорожі;

    –    влаштовано 6,9 км нових ліній штучного освітлення та відремонтовано 49,6  км пошкодженого;

    –    нанесено 17,9 тис. км дорожньої розмітки проїжджої частини доріг, розмічено 122,8 тис. кв. метрів пішохідних переходів та напрямних острівців;

    –    влаштовано 6 світлофорних об’єктів.

Виконання зазначених заходів дало змогу зняти з обліку 24 місця концентрації ДТП.

Загальний обсяг ліквідації аварійної ямковості у 2019 році становив 6,64  млн.  кв. метрів (78 % від ураженості 8,53 млн. кв. метрів), у тому числі на міжнародних, національних та регіональних дорогах – 4,58 млн. кв. метрів (83 % від ураженості 5,52 млн.  кв. метрів), територіальних – 2,06 млн. кв. метрів (68 % від 3,01  млн. кв. метрів).

Також збережено від передчасних руйнувань 156,2 км доріг шляхом влаштування на них захисних шарів з емульсійно-мінеральних сумішей та поверхневих обробок покриття.

 

Цифровізація на транспорті

Упроваджено в експериментальному режимі електронну товарно-транспортну накладну:

    –    19 грудня 2019 р. проведено перший повний цикл використання електронної товарно-транспортної накладної разом з реєстрацією в центральній базі даних та присвоєнням унікального ідентифікатора;

    –    прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 р. № 1392 “Про реалізацію експериментального проекту щодо впровадження електронного документообігу електронної товарно-транспортної накладної”;

    –    з 27 грудня 2019 р. забезпечено проведення реєстрації товарно-транспортних накладних через портал електронних послуг “e‑transport.gov.ua” з накладанням єдиного ідентифікатора.

Запроваджено процес електронного бронювання (попереднього замовлення) дозволів на міжнародні вантажні перевезення через транспортний портал електронних послуг “e‑transport.gov.ua”.

27 грудня 2019 р. відбулася презентація порталу електронних послуг “e‑transport.gov.ua” частиною, якого є реєстрація електронних товарно-транспортних накладних та попереднє замовлення бланків дозволів на міжнародні перевезення вантажів в електронній формі.

З 2 січня 2020 р. повноцінно працює сервіс електронного бронювання дозволів на міжнародні вантажні перевезення автомобільним транспортом.

Станом на 5 лютого 2020 р. 4281 користувач скористався послугою бронювання дозволів на міжнародні перевезення вантажів в електронній формі на порталі електронних послуг “e‑transport”, замовлено та оплачено 36 728 відповідних дозволів.

Крім того, для впровадження електронного порталу, на якому буде доступна видача дозволів на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, в електронній формі, та попереднє замовлення бланків дозволів на міжнародні перевезення вантажів, розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України “Про запровадження експериментальних проектів щодо забезпечення видачі дозволів на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, в електронній формі та впровадження попереднього замовлення бланків дозволів на міжнародні перевезення вантажів через транспортний портал електронних послуг (e‑transport.gov.ua)”.

Завдяки цифровізації процесу попереднього замовлення бланків дозволів на міжнародні перевезення вантажів створено однакові умови доступу всіх перевізників до замовлення цієї послуги та усунуто будь-які корупційні складові.

З метою забезпечення громадського контролю та підвищення прозорості процесу видачі дозволів вже в семи пунктах видачі дозволів реалізовано відеотрансляцію в режимі онлайн. У планах на найближче майбутнє – розширення мережі задіяних у проекті пунктів.

Запрацював електронний протокол інспектора Укртрансбезпеки, який забезпечує ефективний облік та оперативне опрацювання протоколів, персоніфікацію відповідальності і можливість здійснювати реальний мотиваційний контроль за конкретними показниками роботи інспектора.

Впродовж 2019 року Мінінфраструктури реалізовувало проект зі створення електронного реєстру сертифікатів відповідності та сертифікатів типу колісних транспортних засобів та обладнання. На даний час розроблено технічні вимоги до реєстру, підготовлено договір про створення реєстру за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, який знаходиться на стадії підписання.

Також Мінінфраструктури розпочато реалізацію проекту зі створення системи “Прозоре будівництво”, яка спрямована на оптимізацію процесів управління інфраструктурними проектами, що будуються за публічні кошти, в режимі реального часу. Триває тендерна процедура в електронній системі закупівель “Prozorro” щодо закупівлі робіт зі створення відповідної системи.

Розвиток міського електричного транспорту

Реалізовувався проект “Міський громадський транспорт України” за рахунок кредитних коштів ЄІБ та ЄБРР. Загальний обсяг фінансування проекту становить 400 млн. євро, з яких 200 млн. євро кошти ЄІБ та понад 112 млн. євро кошти ЄБРР, а також інші джерела.

Забезпечено погодження ЄІБ виділення кредитних коштів на реалізацію 13  проектів з розвитку міського пасажирського транспорту у дев’яти містах України на загальну суму 176,2 млн. євро.

Укладено 11 Угод між Мінфіном, Мінінфраструктури, міськими радами та комунальними підприємствами про передачу коштів позики на 159,36 млн. євро.

Розпочато закупівлю рухомого складу за проектами міст Харкова, Києва та Луцька на загальну суму 84,26 млн. євро.

Отримано сучасні тролейбуси з низьким рівнем підлоги та енергозберігаючим обладнанням для м. Івано-Франківськ – 29 од., та м. Львів – 20 од. (в рамках проекту ЄБРР).

Подальші заплановані дії

 • Спрощення процедур при початку дорожньо-будівельних робіт шляхом оптимізації процедури набуття права на виконання капітального ремонту автомобільних доріг загального користування, що скоротить процедуру на один місяць.
 • Підвищення ефективності системи забезпечення якості дорожніх робіт, а також забезпечення проведення аудитів і перевірок безпеки автомобільних доріг шляхом:

-    комплексного врегулювання питань щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проектів відповідно до міжнародно визнаних стандартів якості будівельних робіт;

-    забезпечення належного контролю за дотриманням гарантійних зобов’язань по відремонтованих об’єктах;

-    впровадження стандартів та процедур проектування безпечних доріг та попередження (виключення або зменшення) місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, покращення організації та безпеки руху, зменшення економічних втрат в зв’язку із загибеллю або пораненням (травмуванням) людей під час дорожньо-транспортних пригод.

 • Удосконалення системи ціноутворення для дорожніх робіт шляхом запровадження моделі управління циклом інфраструктурних проектів та впровадження системи ціноутворення у галузі дорожнього будівництва.
 • Системне та планове відновлення і розвиток автомобільних доріг загального користування державного значення для інтеграції їх до європейської транспортної системи та підвищення на них рівня безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності перевезень.
 • Покращення рівня експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та безпеки дорожнього руху на них. Поширення мережі WIM на дороги загального користування. Планується вибрати близько 200 найприйнятніших локацій та підготувати план реалізації відповідно до наявного фінансування.
 • Підвищення рівня фінансування дорожньої галузі, залучення коштів міжнародних фінансових організацій та концесіонерів.
 • Забезпечення роботи системи контролю якості виконання дорожніх робіт та розвиток інтелектуальних інформаційних систем.
 • Розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів відповідно до вимог
 • Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони”, спрямованого на зниження рівня аварійності та шкідливих наслідків діяльності автомобільного транспорту, підвищення якості та безпеки перевезень; створення сприятливих та відкритих умов ведення бізнесу для перевізників.
 • Забезпечення єдиного підходу до класифікації колісних транспортних засобів шляхом встановлення нових визначень та позначень категорій колісних транспортних засобів, що відповідають останнім змінам Женевської угоди 1958 року та законодавства ЄС.
 • Реалізація заходів щодо підвищення рівня безпеки дорожнього руху.
 • Відновлення 4000 км автомобільних доріг.
 • Запровадження пілотних проектів щодо забезпечення видачі дозволів на рух негабаритного транспортного засобу в електронній формі та впровадження попереднього замовлення бланків дозволів на міжнародні перевезення вантажів через транспортний портал електронних послуг “e‑transport.gov.ua”.
 • Початок забезпечення видачі дозволів на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові та / або габаритні параметри яких перевищують нормативні через транспортний портал електронних послуг “e‑transport.gov.ua”.
 • Створення електронного реєстру сертифікатів відповідності та сертифікатів типу колісних транспортних засобів та обладнання після підписання відповідного договору про його розроблення.
 • Створення системи “Прозоре будівництво” після завершення тендерної процедури в електронній системі закупівель “Prozorro”.
 • Розширення мережі пунктів, задіяних у проекті забезпечення громадського контролю та підвищення прозорості процесу видачі дозволів (відеотрансляція в режимі онлайн у пунктах видачі дозволів).
 • Подальша реалізація проекту Міський громадський транспорт України.